Про захистит шкіл естетичного виховання (художніх та музичних).

Шановний Вікторе Федоровичу!

 

До Вас звертаються батьки учнів Київських дитячих музичних шкіл.

Із засобів масової інформації ми дізнались, що плата за навчання в школах естетичного виховання буде збільшена.

Ми дуже схвильовані змістом листа  надісланого Міністерством фінансів України до Міністерства культури від 28.01.2013 №31-05030-10-5/2514 де йдеться про оптимізацію мережі бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів. Пропозиції, які рекомендує прийняти Міністерство фінансів, а саме: «встановити економічно обґрунтованої, на рівні, не нижчому за собівартість, плати за навчання дітей в школах естетичного виховання», руйнують систему мистецької освіти, яка визнана однією найкращою у світі!

Анатолій Мярковський, перший заступник Міністерства фінансів України у своїй промові сказав: «Бюджет 2013 сформований і затверджений Верховною Радою і, відповідно, затверджені всі місцеві бюджети. Тобто правила гри на 2013 рік визначено. Нічого змінюватися не буде у цьому році» Але ж наші діти навчаються не один рік, а вісім. То яких перспектив нам чекати у майбутньому?

В нашій школі є діти з багатодітних сімей, діти-інваліди, діти, які позбавлені батьківського піклування, які взагалі звільнені від плати за навчання та захищенні Законом України «Про позашкільну освіту». Що буде з ними? А серед них є багато талановитих, переможців Міжнародних, Всеукраїнських, Регіональних та міських конкурсів. Багато хто поєднав своє життя з музикою.

Більшість учнів школи, батьки яких  мають середній достаток, який не дозволяє щомісяця сплачувати за навчання дитини суму більше ніж 10 % мінімальної заробітної плати по Україні. Якщо платня буде «на рівні не нижчому за собівартість», вони всі залишаться на вулиці. Навіть після Великої Вітчизняної війни у роки розрухи будувались музичні  школи, щоб запобігти безпритульності дітей, невже зараз гірше ніж тоді?

2013 рік оголошено Роком творчості дитини, і тому, саме в цьому році треба добре подумати  про те, які умови потрібно створити, аби наші діти могли якнайкраще розвинути свої таланти й творчі здібності. На Вашому сайті, пане Президенте, було розміщено нові соціальні ініціативи у яких визначено збільшення охоплення дітей позашкільною освітою із 40 до 70 відсотків! Але ж запропонована реорганізація приведе до зворотного результату. Діти вимушені будуть отримувати освіту на комерційній основі, а для більшості вона стане недоступною! Ці дії суперечать Закону України «Про позашкільну освіту»  та Вашим ініціативам.

Тому ми звертаємось до Вас, Вікторе Федоровичу , із проханням не дозволити стати реальністю пропозиціям Міністерства фінансів, захистити школи мистецтв, адже мова йде про дітей –  майбутнє нашої держави!

З повагою,

батьки !